Шановні колеги!

 

12-13 травня 2017 року в м. Маріуполі відбулася XIII Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні проблеми екологічної психології: Життєдіяльність особистості в умовах сучасного міста». Організаторами конференції виступили: НАПН України (відділення психології, вікової фізіології та дефектології), Інститут психології імені Г.С.Костюка (лабораторія екологічної психології), Маріупольський державний університет. Голова організаційного комітету – Юрій Михайлович Швалб, завідувач лабораторією екологічної психології, головний науковий співробітник, доктор психологічних наук, професор.

В роботі конференції взяли участь більше 100 учасників – науковців і практиків в галузі психології, медицини, екології і архітектури, представників місцевої муніципальної влади, викладачів вищих навчальних закладів та інших працівників освіти, аспірантів і студентів з різних регіонів України (Київ, Вінниця, Чернігів, Бердянськ, Дніпро, Харків, Львів, Сєвєродонецьк, Вінниця, Мелітополь, Мукачево, Запоріжжя, Кривий-Ріг). Було представлено доповіді зарубіжних науковців-психологів з Польщі (Жешув, Краків) і Росії (Чіта).

У процесі роботи конференції обговорювалися соціальні і психологічні аспекти проблем розвитку сучасного міста, а також місця освіти і науки в їх вирішенні, за такими напрямками: особистість в умовах трансформації природного і соціального середовища; освітній простір як умова екологізації міста; психологічні практики у забезпеченні життєдіяльності і розвитку сучасного міста.

В рамках конференції з даної тематики і напрямів було проведено організаційно-діяльнісну гру «Проектування еколого-орієнтованого розвитку сучасного міста», основною ідеєю якої було застосування ідей екологічної психології в управлінні розвитком сучасного міста. В процесі організаційно-діяльнісної гри учасники конференції провели ретельний аналіз ситуації життєдіяльності у м. Маріуполі та розробили низку проектів її розвитку з точки зору екологізації громадського способу життя. Дані проекти прийнято учасниками як засадові для подальшої розробки та впровадження протягом поточного року.

Світлини з конференції

Відео з конференції

Програма конференції

Матеріали конференції

Екологічні і психологічні новини звідусіль