Шановні колеги!

 

14-16 жовтня 2017 року в м. Києві відбувся тренінг-семінар «Психосоматика особистості: стани, переживання, управління». Його організаторами виступили: Товариство незалежних експертів спільно з кафедрою соціальної роботи КНУ ім. Т.Шевченка та лабораторія екологічної психології Інституту психології ім. Г.С.Костюка НАПН України. Керівник – Юрій Михайлович Швалб, завідувач лабораторією екологічної психології, головний науковий співробітник, доктор психологічних наук, професор, методолог – Сергій Володимирович Дідковський.

Провідна ідея тренінг-семінару полягала в необхідності усвідомлення того факту, що усталена медична модель психосоматики як проблеми розладу та хвороби не відповідає потребам і запиту актуальної психологічної практики, спрямованої на підтримку і розвиток здоров’я і благополуччя особистості. Завдання психосоматичних практик полягає в організації руху особистості до відчуття власної гармонійності, обходячи і нівелюючи деструктивні переживання і стани. Це мистецтво рівноваги, балансу і гармонії.

В тренінгу взяли участь більше 50 учасників – науковців і практиків в галузі психології, медицини, викладачів вищих навчальних закладів та інших працівників освіти, аспірантів і студентів з різних регіонів України (Київ, Вінниця, Маріуполь, Дніпро, Харків, Сєвєродонецьк, Славянськ, Маріуполь). Серед питань, що були винесені на обговорення:

  • психотехнічні засоби встановлення психосоматичного балансу, психосоматичне забезпечення життя особистості, переживання як єдність свідомості і тіла, психосоматика як вплив і як діалог;

  • методи і форми організації переживання задоволення в психосоматичній практиці, можливості переживання задоволення, миследіяльнісний підхід у проблемі переживання задоволення;

  • особистісне підґрунтя психосоматичного здоров’я, психосоматичні проблеми як результат порушення «контакту» з собою і світом, феномен деструктивного функціонування особистості та моделі психологічної допомоги особистості у подоланні психосоматичних проблем

У процесі роботи було організовано майстер-класи: Осадько Олесею Юріївною (м. Київ), Варавою Людмилою Анатоліївною і Тіщенко Лілією Валеріївною (м. Маріуполь), Дідковським Сергієм Володимировичем (м. Київ).

Основним досягненням тренінг-семінару стало створення та обговорення моделі поєднання соціальної успішності особистості та розвитку її психосоматичного здоров’я і благополуччя. На майстер-класах учасникам було продемонстровано цілу низку сучасних психологічних технологій підтримки позитивного самопочуття і самоставлення особистості при роботі з різними клієнтськими групами.

Екологічні і психологічні новини звідусіль